بایگانی برای: آگوست 2012

زندگی در هوای مه آلود

آمسیر مه آلودیا تا به حال وسط هوایی مه آلود بوده اید؟

آیا رانندگی در بزرگراهی که تنها چند متر جلوتر قابل دیدن است را تجربه کرده اید؟

شما تنها می توانید فاصله ای کوتاه از این اقیانوس وسیع زیبا را بینید و قادر به مشاهده تمام عظمت آن نیستید.

به آسمان نگاه می کنید و تمام چیزی که می بینید لایه ای سنگین و متراکم از مه است.

در این لحظه رانندگی در مه کمی وحشتناک به نظر می رسد. باید با نور بالا، آهسته و با احتیاط بیشتر و با چشمانی باز برای دیدن دیگر وسیله های نقلیه ای که در جاده حضور دارند-به خصوص وسایلی که با سرعت کمتری حرکت می کنند- رانندگی کنید. بعضی مواقع برای دیدن خطوط راهنما [متن کامل…]

۹ راه غلبه بر ترس از تغییر

تغییر می تواند ترسناک باشد. وقتی در زندگی خود تغییری و تحولی ایجاد می کنید، انگار قدم در مسیر ناشناخته ها گذاشته اید. شما از جایی امن و مطمئن به جایی سفر می کنید که دقیقا نمی دانید چه اتفاقاتی در انتظار شماست.

حقیقت این است که برای توقف تغییرات هیچ کاری از دست شما ساخته نیست. این دنیا همیشه در حال تغییر و تحول است. بعضی اوقات این تغییرات، تغییرات خوبی هستند و گاهی اوقات اینگونه نیست. بهترین کاری که میتوانید در حق خود انجام دهید این است که بهترین روش برای سازگاری با تغییرات را بیاموزید. به زودی متوجه خواهید شد که هیچ دلیلی برای ترس از تغییرات وجود ندارد!

در ادامه به فهرستی از راهبردها (استراتژی ها) برای غلبه بر  ترس از تغییر اشاره خواهیم کرد: [متن کامل…]

۳ راه حل ساده برای اجتناب از تعلل و اهمال کاری

ما به راحتی وسوسه می شویم تا کارهایی که در حال حاضر  قادر به انجام آن هستیم را به فردا موکول کنیم. همیشه هم دلیلی برای معطل کردن و به انتظار فردا نشستن  و یا انجام کارها و وظایف محوله در لحظه آخر (ضرب الاجل مشخص شده) داریم.

وسوسه همه جا پیرامون ما هست تا توجه ما را به سمت کارهای بی اهمیت و غیر ضروری منحرف کند. و این وسوسه همیشه و در همه حال همراه ماست و اغلب اوقات مغلوب آن می شویم.

ما اغلب اوقات در دام تعلل و به تعویق انداختن کارها گرفتار می شویم. خوب چگونه می توانیم از آن اجتناب کنیم؟ [متن کامل…]

چرا فقدان خود دوستی می تواند مشکل ساز باشد

وقتی در مورد خود دوستی صحبت می کنیم منظور ما خودپسندی و غرور یا خود شیفتگی نیست، بلکه داشتن یک احساس مثبت نسبت به خود می  باشد. این به معنی عزت نفس و پذیرش خود می باشد که ما در اینجا به آن اشاره خواهیم کرد.

خود دوستی یا عزت نفس به چه معناست؟

همه ما در زندگی مرتکب اشتباهاتی شده ایم اما به همان اندازه دارای استعدادهای ویژه ای هستیم. برای اینکه تمام این موارد را یک جا جمع کنید و خودتان را فردی [متن کامل…]

تغییرات مثبت حاصل از فرایند توسعه فردی

وقتی تصمیم می گیرید تغییرات مثبتی در زندگی خود ایجاد کنید بسیار با اهمیت است که عادت های ناپسند را از زندگی محو کنید و از بین ببرید و بر روی برنامه توسعه فردی تمرکز کنید. رشد شخصی به منزله تغییراتی است که می خواهید در زندگی روزمره خود ایجاد کنید.

آیا می دانید که رشد شخصی و موفقیت چه ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند؟ شما هرگز قادر نیستید که از احساس موفقیت لذت ببرید بدون اینکه بطور موثر [متن کامل…]

ناتوانی دشمن خوشبختی: ۵ روش برای توانمندسازی

خیلی از افراد در فکر این هستند که شما را مجاب کنند که نیازمند کمک آنها هستید. اما انسان های خردمند به شما خواهند فهماند که آن قدر ها هم که خودتان فکر می کنید نیازمند یاری دیگران نیستید.

و این به معنای توانمند سازی شماست که سزاوار و شایسته آن هستید. توانمند سازی نقشی حیاتی در مقوله خوشبختی ایفا می کند. احساس کنترل بر روی تمام جنبه های زندگی، علم به اینکه شما ناخدای کشتی زندگی هستید و هیجان [متن کامل…]

۱۰ نکته در مورد چگونگی تحقق اهداف شما

چگونگی تحقق اهداف آگاهی از اهمیت هدف گذاری یک چیز است اما آطلاع از چگونگی تحقق اهداف مورد دیگری است. بنابراین چگونه می توانید به رویاهای خود جامه عمل بپوشانید و آنها را به واقعیت تبدیل کنید؟ چگونه اهدافی را که برای خود مشخص کرده اید و بابت آنها برنامه ریزی کرده اید عملی کنید؟ در اینجا به برخی نکات که به تحقق واقع بینانه اهداف شما کمک می کنند اشاره می کنیم. [متن کامل…]

هدف در یک قدمی شماست

خواه این موضوع را تصدیق کنید خواه نکنید، شما هر روز به اهداف و رویاهای خود نزدیک تر خواهید شد. احساس می کنید که راه درازی در پیش دارید اما شما نزدیک تر از آن چیزی هستید که فکر می کنید. از منصرف شدن و همچنین نا امید و دلسرد شدن اجتناب کنید. حرکت رو به جلو را ادامه دهید. هر مانع و مشکلی تجربه ای همراه خود دارد. با آموختن از موانع و مشکلات شما یک قدم به هدف نزدیک تر خواهید شد.

وقتی افراد دلایلی مختلفی را برای شکست خوردن و به نتیجه نرسیدن اهداف شما عنوان می کنند یا وقتی [متن کامل…]

منطقه امن خود را وسیع تر کنید

۴منطقه امن تکنیک ساده ولی موثر

یافتن منطقه امن و زندگی در آن به نظر بسیار خوب می رسد. هر کسی جایی را که در آن احساس امنیت و آرامش داشته باشد دوست دارد. هرچند بعضی مواقع همین منطقه امن شما را محدود خواهد کرد. ممکن است فرصت هایی را از دست بدهید بدون اینکه نسبت به از دست دادن آنها آگاهی داشته باشید.

خوب زمان آن فرا رسیده که کمی خارج از چهارچوب نگاه کنید…

گسترش منطقه امن می تواند دنیای جدیدی مملو از شور و هیجان، تجربیات، دوستان، فرصت های مالی، و دانش را برای زندگی شما به ارمغان بیاورد. برای برخورداری از مزایای آن [متن کامل…]

۱۰ کلید دستیابی به موفقیت

کلید موفقیتوقتی عنوان این مطلب را مشاهده کردید احتمالا امیدوار بودید که یک راهنمایی سریع برای بدست آوردن میلیاردهای ریال پول نقد و یا راه حل برای یک عمر زندگی شاد در اختیار شما قرار دهد.

خوب در حقیقت این ۱۰ کلید با اینکه بسیار بدیهی و واضح به نظر می رسند برای دستیابی به موفقیت بسیار سودمند هستند.

اما، به عنوان موجود انسانی در زندگی پرمشغله روزانه اغلب اوقات به گذشته نگاه می کنیم و فراموش [متن کامل…]