بایگانی برای: نوامبر 2013

۴ دلیل اینکه چرا میان وعده های سالم به کاهش وزن کمک می کنند

تصور اینکه برای کاهش وزن می بایست تعداد میان وعده هایمان را افزایش بدهیم، عجیب است. البته منظور از میان وعده شکلات و یا بستنی کاراملی نیست! مسلماً با آن ها افزایش وزن نیز پیدا خواهید کرد اما برای کاهش وزن تعداد میان وعده های سالم و بیشتری را به رژیم خود بیافزایید.

دلیل اول: میان وعده های سالم، وسوسه برای غذا خوردن های ناسالم را کاهش می دهد

اگر روی این موضوع تمرکز نمایید که نباید و نمی توانید غذا بخورید، نتیجه معکوس خواهید گرفت و نسبت به غذا خوردنتان وسواس پیدا می کنید. این موضوع رژیم گرفتن را از آنچه باید باشد سخت تر و پیچیده تر می کند و احتمال شکستن رژیم و وسوسه برای پُر کردن کمبودها را افزایش می دهد. در عوض، استفاده از [متن کامل…]

۳ راهکار برای اینکه چگونه خود را برای فرصت های آینده آماده کنید

” شانس زمانی اتفاق می افتد که برای استفاده از فرصت ها آماده باشیم. ” ممکن است سایر افراد فکرفرصت های آینده

کنند شخصی که در زمان دُرست در جای دُرست قرار گرفته است خوش شانس بوده است. ولی نکته ای که نمی دانند این است که آن شخص برای استفاده از آن فرصت آمادگی داشته است. فرصت های زیادی پیش روی شما قرار می گیرد که بدون آمادگی برای سرمایه گذاری بر روی آن ها، عملاً بی فایده خواهند بود.

بنابراین آماده بودن برای استفاده از فرصت هایی که در آینده بوجود می آیند، ضروریست. پس زمان را از دست ندهید.

چگونه برای استفاده از فرصت های [متن کامل…]

روزتان را با استفاده از آموزش های شنیداری بهینه سازید

فراگیری چیزهای مختلف به صورت شنیداری ، روش خوبی برای بهینه سازی روزتان است. یکی از دلایل واضحش این است که امروزه دانش واطلاعات به واسطه ی توانایی ما در چیره شدن بر آن بسیار سریع رشد می کند. تنها راه مهار کردنش افزایش توانایی یادگیری است. ما باید یاد بگیریم که اطلاعاتمان را به سطوح بالاتری ببریم. نمی توانیم با ماندن در همان سطحی که بودیم ، چیزی یاد بگیریم.

یکی از روش های انجام این کار ، یافتن زمان بیشتری برای یادگیری است. باید تلاش کنیم مقداری از زمانمان را که به طور نرمال به یادگیری تعلق ندارد ، به زمان یادگیری تبدیل کنیم.

یادگیری شنیداری راه حل بسیار مناسبی برای این هدف [متن کامل…]

۵ فایده پیگیری زمان های سپری شده در طول روز

“زمان چیزیست که ما آن را بیشتر از همه می خواهیم اما به بد ترین شکل از آن استفاده می کنیم” _ William Penn

“زمان = زندگی ، بنابراین هدر دادن زمان هدر دادن زندگیست و مدیریت آن مدیریت زندگیست”_ Alan Lakein

“زمان با ارزش ترین چیزی است که یک انسان می تواند آن را بگذراند“_ Theophrastus

این نقل قول ها برای خودشان صحبت می کنند. زمان با ارزش ترین سرمایه ی ماست ، با این حال هنوز اغلب از آن با بی دقتی استفاده می کنیم. خوشبختانه یک روش برای استفاده ی هوشمندانه از زمان وجود دارد: جدول زمان بندی. قبلاً در باره ی نحوه ی استفاد از برنامه ی Rachota جهت زمان بندی توضیح داده ام و حالا می خواهم نظر خود را درباره ی [متن کامل…]

وقتی کنترل زمان از دست شما خارج شده Rachota به یاری تان خواهد شتافت

آیا تا به حال از اینکه چطور  یک روز را به شب رسانده اید متعجب شده اید؟ بسیار خوب، بیش از این تعجب نکنید. Rachota به شما کمک خواهد کرد.

Rachota نرم افزاری برای پیگیری زمان هایی است که در طول روز صرف کارهای مختلف کرده اید و من اخیرا برای آگاهی از اینکه زمان را چگونه سپری می کنم از آن استفاده می کنم. علیرغم اینکه کمتر از یک هفته است که از آن استفاده می کنم، نسبت به قبل احساس تغییر می کنم. قبل از این اغلب در پایان روز از اینکه زمان چگونه گذشت بسیار متعجب می شدم: که چطور امروز کار موثری انجام ندادم؟ چطوری شب شد؟ با توجه به اینکه هیچ راه ساده ای برای پاسخ به این سوال ها وجود نداشت در نهایت [متن کامل…]

همیشه جایی برای امید هست…

اگر علاقمند به پیگیری اخبار حوزه فنآوری اطلاعات باشید حتما از خودکشی آرون سوارتز (Aaron Swartz) با خبر شده اید. (سوارتز در تالیف مشخصه آر اس اس همکاری داشت.) او یک برنامه نویس فوق العاده بود که کمک های بسیاری به رشته ی خود کرد. یکی از صاحبان وب سایت اخبار اجتماعی به نام Reddit و یک فعال اینترنتی بود. متأسفانه او در ۱۱ ژانویه در حالی که خود را در آپارتمان شخصی اش به دار آویخته بود پیدا شد.

چرا این اتفاق افتاد؟ هیچ علامتی از خودکشی نبود ، اما شواهدی مبنی بر [متن کامل…]

راه های ضروری برای خردمندی

خردمند بودن با تفکر صحیح و هوشمندانه داشتن متفاوت است. تعریف خردمند در فرهنگ لغات به شرح ذیل است:

فردی که توانایی تمییز دادن، قدرت قضاوت و تصمیم گیری صحیح دارد.

همچنین تعریف خرد در فرهنگنامه عبارت است از:

قدرت درک و شناخت افراد، اشیا، رویدادها و موقعیت ها با بینش و قضاوت صحیح.

در مقایسه، تعریف هوش در فرهنگ لغات عبارت است از:

 توانایی و ظرفیت ذهنی و قدرت استدلال بالا

بنابراین خردمندی فراتر از باهوش بودن است. خردمندی توانایی ارزیابی درست موقعیت ها، تصمیم گیری به جا و در نتیجه اقدام صحیح است. [متن کامل…]

قدرت سخن

همه ی افراد برای بیان افکار و احساسات خود در حال استفاده از کلمات هستند. نرم یا خشن ، با معنی یا بی معنی… به هر حال کلمات خیلی ساده بر زبان جاری می شوند. مردم ، دیگر صبر و تحمل و میل به توجه کردن به کلمات و تأثیر آن ها بر خودشان را ندارند. حتی به جرأت می توانم بگویم که دیگر امروزه هیچ گونه احترام و علاقه ای نسبت به سخنان باقی نمانده است. آن ها به یک حقیقت نا مرئی تبدیل شده اند. ما هنگامی که نفس می کشیم ، به طور اتوماتیک از کلمات استفاده می کنیم.

به نظر می رسد فقط تعداد بسیار کمی از افراد قِلِق تأثیر قدرتمند کلمات روی خودشان یا دیگران را می دانند. تا حالا شده از برآمدن از پس شرایط دشوار یا فعالیت های بلند مدت در زندگی متعجب شوید؟ چرا به نظر می رسد که ما امروز [متن کامل…]

اصول مدیریت زندگی

اگر می خواهید در زندگی پیشرفت نمایید آن را مدیریت کنید. مدیریت زندگی تضمین کننده رشد تمام جنبه های آن است و بدون مدیریت ممکن است برخی جنبه ها فراموش و برای برخی از آن ها دقت و تمرکز بیش از حد صرف شود.

چگونه می توانیم زندگیمان را به درستی مدیریت نماییم؟

پیتر دراکر نظریه جالبی در این زمینه دارد: هر چه مورد سنجش قرار گیرد مدیریت خواهد شد.

در اصل این جمله در مورد سازمان ها گفته شده است ولی در مورد اشخاص نیز درست است. اگر می خواهید موضوعی را در زندگی خود مدیریت کنید می بایست آن را مورد سنجش قرار دهید.

دلایل مختلفی برای این اصل “هر چه سنجیده شود، مدیریت خواهد شد” وجود دارد: [متن کامل…]

چگونه بر تنبلی خود غلبه کنیم؟

 آیا شما خود را یک فرد تنبل به حساب می آورید؟ اگر در حال خواندن این مقاله هستید ، شاید خود را تنبل می پندارید. آیا این یک عادت بد است؟

همه ی ما دوست داریم استراحت کنیم ، یا اینکه صبح ها دقایق بیشتری را در رخت خواب خود بگذرانیم. من فکر می کنم این چیز بدی نیست. اما هنگامی که میل به آسودگی و استراحت ، دائمی شود و شغل شما و تأثیر گذاریتان را مختل کند ، چه کار باید بکنید؟ در اینجا به ۷ روش مقابله با تنبلی اشاره می کنیم :

۱- به مدّت ۵ دقیقه کار کنید

خود را وادار به کار کردن به مدت ۵ دقیقه کنید. این کار آسان تر از آن است که کارتان را با دانستن این که تمام روز باید انجامش بدهید شروع کنید. به خود بگویید همه چیز در ۵ دقیقه انجام می شود. همین زمان برای شروع کارتان [متن کامل…]