۵ دلیل برای سحرخیزی

برای اکثر افراد سحر خیزی کاری دشوار است. و البته با وجود عادت دیر خوابیدن در شب ها، سحرخیزی با تمام فوایدش کار بسیار سختی است. این پنج دلیل، انگیزۀ لازم برای صبح زود از خواب بیدار شدن را به شما می دهد.

۱- سلامتی

سحرخیزی اساس زندگی سالم است. بدن انسان طوری طراحی شده است که بصورت هماهنگ با طبیعت عمل کند. طبق این طراحی ما باید با طلوع خورشید از خواب برخیزیم و با غروب خورشید بخوابیم. ولی اغلب اینگونه عمل نمی کنیم و حتی گاهی اوقات کل شب بیداریم و روزها تا ظهر می خوابیم. این ها عادات مخربی هستند که به سلامتی ما ضربه می زنند، ما باید طبق طبیعت خود رفتار کنیم و سحرخیز باشیم.

مطمئناً ایجاد تغییرات اساسی در برنامه خواب نه تنها آسان نیست بلکه استرس زا نیز است. بنابراین باید سعی کنید هر روز مقداری زودتر بیدار شوید و این کار را بطور مستمر انجام دهید تا بصورت عادت درآید، بدین ترتیب می توانید سحرخیز باشید.

۲- مدیریت زمان

هر روز صبح زود از خواب برخیزید و بزودی درمی یابید که تغییر کرده اید. اعتماد به نفستان افزایش یافته و تاثیرگذارترید. سحرخیزی انرژی شما را در طول روز افزایش می دهد. زمانی که ساعت زنگ می زند از رختخواب بیرون بیایید و هیچگاه زنگ ساعت را برای دقایق بعدی تنظیم ننمایید. این بدترین دشمن برای کسب عادت سحرخیزی است. زمانی را برای دوش گرفتن در نظر بگیرید. چای یا قهوه بنوشید و به سمت محل کارتان بروید. هم اکنون به بهترین ها دست می یابید.

۳- تحقق آرزوها

هر فرد آرزوی انجام کارهای زیادی دارد که هیچگاه فرصت انجام آن ها را بدست نمی آورد. با سحرخیزی زمانی بدست می آورید که به آرزوهای خود جامه عمل بپوشانید. می توانید یادگیری زبان های خارجی را شروع کنید، بنویسید و یا به تفریحاتی که از مدت ها پیش زمانی برای آن ها نداشته اید، بپردازید. به یاد داشته باشید که چقدر انجام کارهای مورد علاقه تان مفرح و سرگرم کننده است.

۴- در زمان حال زیستن

حال به اموری بیاندیشید که تا آخرین لحظات انجام آن ها را به تعویق می اندازید. این امور در ساعات اولیه روز نیز قابل انجامند. آیا وزن اضافه کرده اید و برای رفتن به سالن بدنسازی فردا را در نظر گرفته اید؟ ولی تا کنون چند بار این تصمیم خود را فردای آن روز عملی کرده اید؟ صبح هایتان را در بیرون از منزل بگذرانید و می بینید به سرعت وزن می کنید. اگر رفتن به سالن بدنسازی را دوست  ندارید، کارهای مورد علاقه تان را انجام دهید.

۵- استفاده از فرصت ها

به موقعیت هایی که با سحرخیزی بدست می آورید فکر کنید، حتی اگر کوچک باشند. دوست ندارید در ترافیک صبحگاهی بمانید؟ یا شاید از مشاهده طلوع آفتاب لذت می برید. صرف یک لیوان قهوه در بیرون از منزل نیز بسیار دل انگیز است و …  فقط سحرخیز باشید و  فرصت ها را دریابید.

ارسال شده توسط: بنفشه

دیدگاه شما

*