۴ دلیل برای اینکه تنها کاری را به انجام برسانید که عاشق انجام آن هستید

وقتی کاری که دوست دارید را انجام می دهید احتمال موفقیت بیشتری خواهید داشت چون اشتیاق تان برای انجام کار به شما انگیزه قدرتمندی خواهد بخشید. اگر علاقه ای به کارتان نداشته باشید. تنها انگیزه، انگیزه مالی خواهد بود.  پول به عنوان یک انگیزه بیرونی ضروری است اما برای اینکه آتش درون شما را شعله ور کند و به شما احساس جاری بودن دهد کافی نیست.

انجام کاری که به آن علاقه دارید احساس رضایت وصف ناپذیری را به همراه خواهد داشت. تنها اشتیاق، که یک انگیزه درونی و حقیقی است می تواند برای شما احساس شادمانی واقعی به ارمغان بیاورد. در مواردی که مشغول انجام کاری هستید که به آن علاقه ای ندارید، پول به شما احساس رضایت می دهد اما خود فرایند انجام کار چنین حسی نخواهد داشت. بنابراین کار به خودی خود برای شما بی اثر بوده، مایه زحمت خواهد بود و شاید حتی از آن متنفر باشید. اغلب اوقات نارضایتی در انجام یک کار به رضایت حاصل از نتیجه (پول) غلبه می کند.

اگر مشغول کاری باشید که از انجام آن لذت می برید، شما آن کار را به بهترین شکل ممکن انجام خواهید داد. انجام دادن یک کار به بهترین شکل ممکن به معنای خلق ارزش است، و این ارزش به کسب و کار شما رونق می بخشد.

بنابراین انجام کاری که به آن علاقه مند هستید درآمد زیادی به همراه خواهد داشت، حتی اگر اولین انگیزه شما کسب درآمد نباشد بلکه رضایتی باشد که از انجام این کار بدست می آورید. پول به عنوان پاداش خواهد رسید و لذت انجام کار را تکمیل خواهد کرد.

کاری را انجام بده که عاشق انجام آن هستی.

درباره محمد رضا

علاقمند به دانايي و تفكر البته نه از نوعي كه تبديل به بمب اتم براي نابودي ابناء بشر شود و نه تفكري كه منجر به نفي آفريدگار آسمانها و زمين گردد بلكه تعقلي كه در سايه لطف پروردگار انساني باشم شايسته بندگي خدا.

Comments

  1. آنیتا می فرمایند

    سلام

    مطلبتان خوب بود. اما آیا منبع علمی داشت و می شود در انجام یک تحقیق به آن استناد کرد؟

    • محمد رضا می فرمایند

      سلام دوست عزیز- خوشحالم که این مطلب نظر شما را جلب کرده. به نظر من اگر به دنبال شغل مناسبی باشید بهتر است ابتدا استعداد و توانمندی های خود را به خوبی بشناسید و سپس در دل این استعداد و توانمندیها به اکتشاف علایق خود بپردازید و در نهایت شغلی را انتخاب کنید که با این موارد هم راستا باشد و یا کسب و کاری مستقل ایجاد کنید. اما اگر به دنبال تحقیقات در این زمینه هستید می توانید نگاهی به استعدادیاب کلیفتون (موسسه گالوپ) بیندازید و همچنین از مطالب پاول و باربارا تایگر که کتابی با عنوان “شغل مناسب شما” براساس تئوری شخصیت یونگ تالیف کرده اند استفاده کنید. در نهایت امیدوارم تحقیق ارزشمندی ارائه کنید.

دیدگاه شما

*