چگونه شخصی را خوشحال کنیم؟

برای اینکه شخصی را خوشحال کنیم می بایست نسبت به نیازهای او حساس باشیم. بسیاری از ما برای خوشحال کردن دیگران به دنبال این هستیم که آن فرد چه می خواهد. ولی لازم نیست که دقیقاً بدانیم آن ها چه می خواهند، باید فرد را بشناسیم و نسبت به ویژگی ها، آرزوها و پیچیدگی های او آگاه باشیم.

راه های زیادی برای شناسایی چیزهایی که افراد را خوشحال می کنند وجود دارد. ولی در اولین قدم می بایست برای خودمان تعریفی از خوشحالی داشته باشیم . به یاد بسپاریم که انسان ها با هم تفاوت هایی دارند و موضوعی که فردی را شاد می کند لزوماَ برای دیگری خوشحال کننده نیست. یک راه برای شناخت راه های خوشحال کردن دیگران، حساس بودن نسبت به نگرانی های آن هاست. یعنی به همان نسبت که خوشحالی افراد برایمان مهم است نسبت به مسائلی که آن ها را ناراحت می کند نیز باید آگاه باشیم.

در اینجا چند به روش موثر برای خوشحال کردن دیگران اشاره می نماییم:

۱- یک تماس فیزیکی کوچک

زمانی که عزیزانتان را در آغوش می کشید حس امنیت و خوشحالی شما را فرا می گیرد. در واقع این تماس فیزیکی نیرویی پنهانی در خود دارد. برقراری یک تماس فیزیکی ساده و کوچک نیز می تواند بسیار تأثیرگذار و اثربخش باشد.

۲- قدردانی کنید

اگر می خواهید موجب خوشحالی دیگران شوید باید بیشتر قدردانی کنید. صرفنظر از اهمیت کارهایی که دیگران برای شما انجام می دهند، از آن ها سپاسگذاری کنید. به آن ها اعتبار دهید و اهمیت کارهای آن ها را بالا ببرید.

۳- یاری رسانی کنید

یاری رساندن به افراد زمانی که به آن نیاز دارند موجب خوشحالی آن ها می شود. و هیچ چیز به اندازۀ کمک از طرف یک دوست خوشایند نیست. پس برای خوشحال کردن دیگران فرصت های یاری رساندن به آن ها را از دست ندهید.

۴- لبخند را بر لب دیگران بنشانید

هیچ چیز به جز همراهی با افراد بانشاط و خوش روحیه روح ما را جلا نمی دهد. مهم نیست که در طی روز چه میزان سختی داشته ایم، همراهی با یک شخص خوش روحیه ما را خوشحال خواهد ساخت. همواره سعی کنید بر لب دیگران لبخند بنشانید تا هرگز شما را از یاد نبرند.

۵- مهربان باشید

با مهربان بودن نسبت به اشخاص، توجه خود را به آن ها نشان می دهیم و به این ترتیب با آن ها ارتباط برقرار می کنیم. فهمیدن این نکته که کسی فقط برای خوشحالی ما تلاش می کند بسیار دلپذیر است و موجب افزایش روحیه ما خواهد شد.

ارسال شده توسط: بنفشه

Comments

  1. نسأ می فرمایند

    تاحالا هزاران بار این کارا رو کردم جواب نداده فقط دو تاش جواب داد اونم این که قدرانی و به نیاز هاش توجه داشته باشیم. تموم

  2. آیدا می فرمایند

    اینا هیچکدوم جواب نمیده رفیق من مجازیه خیلی نارحته زندگیش خوب نیست میخوام از اول بسازمش هیچکدومش کار ساز نیست…

  3. نوا می فرمایند

    همه اش رو قبول دارم ولی باز هم کافی نیست

دیدگاه شما

*