موفقیت به خود شما بستگی دارد

 موفقیت بستگی به خود شما داردزندگی همیشه افسانه جن و پری نیست. همه ما برای آینده برنامه هایی داریم، اهداف و رویاهایی داریم. ولی با عرض تاسف بیشتر ایده های ما هرگز به واقعیت نمی پیوندند. سفر به دنیاهای خیالی و خیال پردازی خیلی هیجان انگیز است اما اگر تنها به تفکر در مورد آرزوهای غیر واقعی ادامه دهید و هیچ فعالیتی برای پیاده سازی اهداف واقعی انجام ندهید این کار حتما شما را به سمت ناکامی، نا امیدی سوق می دهد و باعث نارضایتی در زندگی خواهد شد.

دو انتخاب پیش روی شماست: آیا در زندگی تنها یک تماشاچی هستید یا مرد عمل؟

مردم از تغییرات واهمه دارند و به همین دلیل افسانه های خودشان را خلق می کنند. آنها نسبت به این موضوع آگاهی ندارند که همه چیز به خود آنها بستگی دارد باید دست به کار شوید و اقدام کنید و به انتظار شانس نباشید، مثلا برنده شدن در قرعه کشی بانک، جایی که احتمال و شانس شما برای برنده شدن نزدیک صفر است.

اقدام کنید. کاری انجام دهید!

بطور کلی تنها دو راه پیش روی شما قرار دارد: می توانید برای نزدیک شدن به اهداف و تحقق آنها روزانه فعالیت هایی را به انجام برسانید یا اینکه دست روی دست گذاشته و هیچ کاری نکنید و به گله و شکایت از زمین و زمان ادامه دهید. قطعا روش اول بسیار پسندیده تر و درست می باشد، بنابراین خیلی فکر و خیال نکنید، لازم  است که دست بر زانوی خود گذاشته و با یک یا علی از جای برخاسته و گام نخست را بردارید. اگر دست از کار نکشید و دومین و سومین و … قدم را بردارید قطعا به اهداف خود خواهید رسید و رویاهای شما به حقیقت می پیوندند. قبل از هر چیزی باید یاد بگیرید که چطور فرصت ها را شناسایی کرده و سپس به بهترین نحو از آنها استفاده کنید. فرصت های بیشماری در اطراف ما هستند ولی بیشتر مردم برای استفاده از آنها واهمه دارند.

آیا شما ایده جالب، رویا، کار ناتمام یا آرزویی محقق نشده دارید؟ هم اکنون بهترین زمان برای به دست گرفتن کنترل دستیابی به موفقیت است! برای انجام این کار باید بیاموزید که چگونه بهترین تصمیمات را برای خود بگیرید.

واضح و روشن است که در مورد فقدان اعتماد به نفس یا باور به موفقیت آسان نخواهد بود، اما اگر ریسک نکنید خوب موفق هم نخواهید شد. تصمیم گیری یک هنر است که هر کسی می تواند آن را بیاموزد، و لیکن احتیاج به تمرین مداوم دارد. بتدریج، خواهید آموخت که شم و ادراک شما چگونه کار می کند، کنترل کامل بر روی انتخاب ها خواهید داشت و به صورت آشکار از تمام اقدامات و نتایج آنها آگاه خواهید شد.

و اگر شکست بخورید؟

باید برای اشتباهات خود آماده باشید. اشخاصی که می خواهند خود را از این اشتباهات محافظت کنند، پیوسته از تمام چیزهای جدید، غیر معمول که مناسب زندگی آنها نیست دور می مانند. آنها در کشمکشی دائمی، در ترس و فقدان باور به آینده ای بهتر زندگی میکنند .در حقیقت اینگونه افراد به سادگی چگونه زیستن را فراموش خواهند کرد. شخصی که ریسک می کند، اگر هم شکست را تجربه کند، سرانجام نسبت به شخصی که خود را در بین دیوارها محصور کرده و احساس امنیتی دروغین دارد نتایج بیشتری را در زندگی بدست خواهد آورد.

بسیار با اهمیت است که پتانسیل، استعدادهای بالقوه و مهارت خود را توسعه دهید. آنگاه به موفقیت دست خواهید یافت. ولی موفقیت لزوما داشتن اتومبیل فراری یا کوهی از طلا نیست. برای هر شخصی موفقیت تعریف خاص خود را دارد. تعریف موفقیت از نظر شما چیست؟

برای مدت طولانی فکر نکنید هم اکنون دست به کار شوید.

درباره محمد رضا

علاقمند به دانايي و تفكر البته نه از نوعي كه تبديل به بمب اتم براي نابودي ابناء بشر شود و نه تفكري كه منجر به نفي آفريدگار آسمانها و زمين گردد بلكه تعقلي كه در سايه لطف پروردگار انساني باشم شايسته بندگي خدا.

دیدگاه شما

*