دلایل عدم دستیابی به موفقیت در برخی افراد

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا برخی افراد در هر کاری که انجام می دهند بسیار موفق عمل می کنند، در حالی که دیگران با شکست مواجه می شوند؟ در حقیقت بر روی زمین تنها تعداد اندکی از افراد کنترل مقدار زیادی از سرمایه را در اختیار دارند. به نظر شما علت آن چیست؟ دلیل آن بسیار ساده است، در راستای دستیابی به موفقیت در هر چیزی لازم است تا مجموعه ای از رفتارهای ضروری برای خلق یک شخصیت موفق را دارا باشید.

اجاره دهید امروز همراه هم به جستجوی دلیل اینکه چرا برخی افراد قادر به دستیابی به موفقیت نیستند بپردازیم.

دلایل شکست برخی افراد

۱-   کمبود عزت نفس

فقدان اعتماد به نفس اغلب دلیلی برای شکست های شماست. اگر به استعدادها و توانایی های تان در کاری که انجام می دهید باور نداشته باشید، اگر همیشه نسبت به همه چیز بدبین هستید، دستیابی به موفقیت در هر زمینه ای برای شما کار دشواری خواهد بود.

۲-   تنبلی

برای رسیدن به موفقیت لازم است تا مرد عمل باشید. برنامه ریزی و خیال بافی در مورد موفقیت مهم است، ولی بهر حال شما نمی توانید تمام اوقات خود را با برنامه هایتان زندگی کنید. الان زمانی است که باید شروع به پیاده سازی آنها کنید. اگر قصد شما رسیدن به موفقیت می باشد هم اکنون دست به کار شوید.

۳-   ناشکیبایی

بیشتر اوقات برای دستیابی و تحقق اهداف تان باید صبور باشید، در حقیقت اغلب مواقع شما یک شبه به موفقیت نخواهید رسید. اغلب افراد سال های زیادی برای رسیدن به نتایج مورد انتظارشان سخت کار می کنند اما تمام آنها به خاطر فقدان ویژگی صبر نمی توانند تا لحظه رسیدن به موفقیت منتظر بمانند.

۴-   بی هدف بودن

عدم توانایی برای تعیین اهداف درست و مناسب یا حتی به طور کلی نداشتن هدف می تواند دلیلی برای شکست افراد باشد. باید به خوبی نسبت به خواسته های خود از زندگی آگاهی داشته باشید به عبارت دیگر چگونه می خواهید به موفقیت برسید در حالی که نه هدف مشخصی دارید نه از راه های رسیدن به آن آکاهی دارید.

۵-   ترسیدن

انواع و اقسام ترس ها اغلب موانع موجود در مسیر موفقیت هستند. این ترس ها می توانند ترس از تغییر یا ترس از شکست باشند که برای رسیدن به موفقیت باید به آنها غلبه کنید.

۶-   مسئولیت را به گردن دیگران انداختن

باید یاد بگیرید که مسئولیت تمام و کمال افکار و اعمال و به طور کلی زندگی خود را به عهده بگیرید. توانایی اخذ تصمیمات مهم زندکی و پذیرش مسئولیت آن یکی از کلیدهای اصلی موفقیت شما می باشد.

۷-   عدم آگاهی و دانش لازم

برای اینکه در زندگی تبدیل به یک انسان موفق شوید لازم است که از آکاهی و دانش لازم برخوردار باشید. چگونه می خواهید به یک فرد حرفه ای تبدیل شوید در حالی که بطور کامل نسبت به کاری که انجام می دهید آکاهی ندارید؟

۸-   اتلاف وقت

اغلب افراد در طول روز وقت خود را هدر می دهند. عدم توانایی در جهت تمرکز بر روی کارها اغلب نتیجه ای جز شکست نخواهد داشت. برای تغییر آن باید یاد بگیرید که چگونه زمان خود را به طور موثر مدیریت کنید و این کار به شما کمک می کند تا به فردی کارا و اثربخش تبدیل شوید.

۹-   عدم شور و اشتیاق لازم

این خیلی ساده است- اگر در زندگی نسبت به هیچ چیز شور و اشتیاق نداشته باشید و از کیفیت کنونی زندگی خود کاملا احساس رضایت می کنید دیگر دلیلی برای تلاش در جهت دستیابی به موفقیت باقی نمی ماند. عدم شور و اشتیاق یکی از دلایل غیرقابل انکار شکست می باشد.

۱۰- تصور اینکه شکست پایان ماجراست

بیشتر افراد نسبت به این موضوع آگاهی درستی ندارند که هر شکست با خود درسی را به همراه دارد که باید آنرا آموخت، و اینکه شکست پایان ماجرا نیست. در حقیقت کاملا برعکس است، هر کدام از اشتباهات تجربه ارزشمندی است که در آینده کمک زیادی به شما خواهد کرد.

نتیجه اینکه

موفقیت برای هر کسی که واقعاً خواهان آن باشد دست یافتنی است. خیلی از افراد به دنبال رسیدن به موفقیت هستند، اما بین اشتیاق و عمل تفاوت بسیاری است.

مورد مهم دیگر اینکه دیدگاه و نوع تعریف شما از موفقیت، فرصت ها و کار و کوشش نقش بزرگی را در تعیین نتیجه نهایی بازی می کند.

اگر تا به حال به موفقیت دست پیدا نکرده اید، بنابراین اولین نفری که باید به آن توجه کنید خودتان هستید نه شخص دیگر. موفق باشید!

درباره محمد رضا

علاقمند به دانايي و تفكر البته نه از نوعي كه تبديل به بمب اتم براي نابودي ابناء بشر شود و نه تفكري كه منجر به نفي آفريدگار آسمانها و زمين گردد بلكه تعقلي كه در سايه لطف پروردگار انساني باشم شايسته بندگي خدا.

دیدگاه شما

*