بهترین روش برای استفاده ی بهینه از زمان

برای استفاده ی بهینه ی شما از وقتتان راه ها و ابزارهای فراوانی وجود دارد اما بهتر است روی اصلی ترین سوال تمرکز کنیم : بهترین روش برای استفاده ی بهینه از زمان چیست؟

افراد مختلف ممکن است پاسخ های متفاوتی به این سوال بدهند اما اعتقاد من چنین است که بهترین راه برای ذخیره ی زمان پرهیز از انجام کارهای غیر ضروری است. استفاده از بهترین ابزار و روش ها ممکن است زمان شما را در جا های مختلف افزایش دهد اما هیچ چیز نباید جلوی در اولویت قرار دادن کار های ضروری را بگیرد.

البته تشخیص دادن کار ضروری از کار غیر ضروری مشکل است. این کار آسان نیست زیرا آن چیزی که ما فکر می کنیم ضروری است ممکن است در واقع غیر ضروری باشد و بالعکس. به طور مثال من در یکی از مقالاتم که در باره ی پشیمانی های یک انسان در طول عمر خود بود نوشتم که چطور افرادِ در حال مرگ آرزو می کنند که ای کاش در طول زندگی خود تا این حد سخت کار نمی کردند. آنها فکر می کردند که برای داشتن یک زندگی ایده آل باید به سختی کار کنند اما در آخرین لحظات زندگی خود متوجه شدند که این هدف نهایی نبوده است.

اما چطور می توانیم کارهای مهم را از کارهای غیر مهم تشخیص دهیم؟

در چنین وضعیتی صداقت و روشنی به کمک ما می آید. تنها راه تشخیص ضروری بودن یک چیز این است که در زندگی خود ، با خود صداقت کامل داشته باشید. شما باید کاملاً مدیریت زندگی خود را در دست بگیرید. باید بدانید که در حال طی کردن چه مسیری در زندگی هستید و چرا این مسیر را طی می کنید؟؟ اگر نمی دانید ، پس احتمالاً یک مسیر شلوغ را دنبال می کنید که منجر به انجام انبوهی از کار های غیر ضروری می شود.

به همین خاطراعتقاد من بر این است که اختصاص دادن زمان به یافتن حقیقت زندگی یک امر ضروریست. بعضی از مردم ممکن است پیش خود فکر کنند که این کار باعث به هدر رفتن زمان می شود و بگویند چرا به جای آن وقت خود را صرف یک کار مؤثر و موفقیت آمیز نکنیم؟ اما در حقیقت اختصاص زمان به یافتن مسیر حقیقی زندگی مؤثر ترین کاری است که شما می توانید انجام دهید. این کار می تواند به شما دراجتناب از انجام کارهای نادرست کمک کند و باعث شود از زمان خود بهترین استفاده را بکنید.

چگونه وقت خود را به یافتن حقیقت اختصاص دهیم؟

روش های بسیاری برای انجام این کار وجود دارد. روش من اینگونه است که به صورت روزانه آن را به عنوان دعا و نیایش انجام می دهم و به آن فکر می کنم. در طول این مدت از مسؤلیت های زندگی کناره می گیرم و دوباره با اهداف و ارزش هایم ارتباط برقرار می کنم. این کار به من کمک می کند تا جهت اصلی زندگی خود را ببینم و بدانم که از این پس به کجا خواهم رفت. و هم چنین مرا در خارج نشدن از این مسیر کمک می کند. من این زمان را به خاطر حقایقی که به من نشان می دهد گرامی می دارم.

روش شما ممکن است به صورت یک بازنگری هفتگی ، قدم زدن در پارک یا چیز دیگری باشد. فقط دریابید که کدام یک از آنها به شما کمک می کند. مهم ترین چیز این است که زمانی را به کناره گیری از مشغولیت های زندگی و انعکاس آن زمان روی مسیر کلی زندگیتان اختصاص دهید.

اختصاص زمان به وضوح زندگی هدر دادن وقت نیست. بله ، ممکن است زمان کمی برای شما در انجام کارهای دیگر باقی بگذارد اما طی کردن یک مسیر درست با سرعت کم بهتراز طی کردن یک مسیر نادرست با سرعت زیاد است.

ارسال شده توسط: آیلر

 

 

دیدگاه شما

*